Kdo jsem

Jsem Milena Kozumplíková a kandiduji do Senátu Parlamentu České republiky v našem volebním obvodu. Kandiduji za Občanskou demokratickou stranu.

Možná teď zvednete obočí a řeknete si, proč mě to vlastně napadlo? Musím říci, že to nenapadlo ani tolik mne, ale moje kolegy, kteří mi dali hlas v primárních volbách. Je pro mne také velkou ctí a povzbuzením, že jsem tuto výzvu slyšela i od ne mála občanů naší městské části, kteří mě dobře znají.

Tady si možná řeknete: „Jak je možné, že Vás občané dobře znají?“. Proto budu v představování pokračovat.

Jméno Milena Kozumplíková, ročník 1947, máme jednoho dospělého syna. Pracovala jsem krátkou dobu v podniku Stavební hmoty Praha a později v Geologickém ústavu Akademie věd ČR v oblasti elektronové mikroskopie a mikroanalýzy. Bylo to třicet let krásné práce mezi velmi zajímavými lidmi.

Naše rodina měla velmi nedobré zkušenosti s minulým režimem a velmi s ním nesouhlasila. Proto jsem v prosinci 1989 vstoupila do Občanského fóra. Za něj jsem byla v prvních komunálních volbách v listopadu 1990 navržena a zvolena do Zastupitelstva městské části Praha 3. V následujícím roce vznikla Občanská demokratická strana, jejímž jsem byla jedním ze zakládajících členů v Praze 3.

V zastupitelstvu jsem pracovala dvě volební období, tj. osm let, poté jsem byla osm let místostarosta a čtyři roky starostka Prahy 3.

Po ukončení svého mandátu na radnici, kdy jsem již v roce 2010 nekandidovala, jsem začala pracovat v Nadačním fondu Karla Hartiga, fondu, pojmenovaném po prvním starostovi města Žižkova. Potud tedy fakta.

A nyní důvody, které mě přesvědčily, abych se ucházela o Váš hlas ve volbě do Senátu.
Na radnici jsem získala jednu podstatnou zkušenost. Správa věcí veřejných, čili politika, to nejsou ty veledůležité a dramaticky vyhlížející zprávy v hlavním čase na obrazovkách všech televizních stanic.

Bezprostřední politika je občanům daleko blíž.

  • Jsou to opravené domy, kde bydlí
  • Jsou to kvalitní a dobré školy pro jejich děti
  • Jsou to upravená, krásná dětská hřiště
  • Je to dostupné zdravotnictví, když onemocní
  • Je to příjemné životní prostředí
  • Je to obec, na kterou se mohou spolehnout, když zestárnou a zůstanou bez pomoci

To je skutečná, hmatatelná politika. Takovou politiku jsem dělala celých dvacet let na radnici.

Nastávaly ale situace, kdy jsem si říkala: „Proč tato činnost, která je opravdu velmi úzce navázaná pouze na občana, je vůbec upravována nějakým zákonem? Proč si toto nemůže občan rozhodnout sám?“ A tady ukazovalo, že některé právní normy jsou úplně zbytečné. Na zbytečnost některých takových regulací bych chtěla nejen upozorňovat, ale budu se je snažit i odstraňovat.

Někdy jsem také narážela na překážky, které byly důsledkem nedokonalých právních norem. A to je další důvod, proč si myslím, že jsem schopna svoje zkušenosti jak z profesní práce, ale hlavně z činnosti na radnici, uplatnit. Chci, aby vše, co je upraveno právním řádem, mělo svoji logiku, návaznost a hlavně aby sloužilo.

A poslední důvod?

Současná doba je zvláštní v tom, že, slušně řečeno, situace a poměry na politické scéně se mění ze dne na den. Občané jsou znejisťováni, mizí mnohé danosti, je dokonce zpochybňováno samo demokratické zřízení naší země. Proto, že všechny tyto „turbulence“ jsou mi nepochopitelné, naprosto cizí, proto, že se na ně dívám právě tak, jako mnoho lidí, žijících v mé blízkosti, velmi nevěřícně a s obavami, proto bych chtěla mít na politiku vliv. Chci lidem vrátit důvěru ve slušnou a poctivou politiku, kterou jsem všechna léta svého veřejného života dělala, a kterou chci, dáte-li mi svůj hlas, prosazovat v Senátu Parlamentu České republiky.


Články
Starší novinky

Kalendář akcí

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
< > červenec
2018
ODS