Vážení voliči

13 říjen

Vážení voliči, milí přátelé,


slovo na závěr by mělo asi znít nějak heroicky, mělo by být symbolem či výzvou do budoucna. S koncem jakéhokoli boje nekončí svět, vše se bude vyvíjet dál. Půjdeme dál podle toho, jak schopní či neschopní, rozumní či nerozumní, pracovití či líní, dobří či špatní, laskaví či zlí lidé jsou.


Tyto volby mohly naši zemi posunout kupředu, neříkám vpravo, ale kupředu. Podle prvního kola senátních voleb a z něj předpověditelných výsledků kola druhého se naše země zastaví. To v lepším případě. A pokud se někdo na dráze zastaví, vlastně padá dolů. I když modrá vláda (snad) zůstane, bude mít tak těžký život, že její práce bude velmi klopotná. Navíc bude mít hodně starostí s kaziči jakýchkoli rozumných řešení, protože současná rozumná řešení nemohou být populární.


To vše mohly volby ovlivnit, pokud by do Senátu nebyli zvoleni populističtí levičáci. Ale oni buď už zvoleni byli, či ve druhém kole ve většině případů budou. Naši voliči, kteří nepřišli k volbám, se možná dnes diví, ale jejich hlasy chyběly. Ti, kteří si řekli, že zkusí něco nového, netuší, do čeho jdou a jenom vidí fangličku údajného protikorupčního tažení. A ti, kdo volili zástupce sice pravicové strany, ale strany na sestupu, svůj hlas vlastně zahodili. Součtem hlasů pro dvě strany, tu modrou a tu údajně ještě pravicovější, mohl být v Senátu rozumný člověk. Nestalo se, a tak budeme příští týden volit mezi populismem a levicí. Bůh s námi.


Přesto si dovolím na závěr optimistický citát: nashledanou v lepších časech!!!


Kalendář akcí

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
< > červenec
2018
ODS